System G-Vectoring Control

2 Marzec 2018  /  Dodany przez

 

 

Głównym zadaniem systemu G-Vectoring Control jest zwiększenie komfortu jazdy, poprzez inteligentne obciążenie przednich kół. Już niewielka masa wystarczy, aby zauważalnie poprawić przyczepność podczas pokonywania zakrętów. System ten daje kierowcy poczucie, że jego umiejętności prowadzenia wzrosły. W rzeczywistości G-Vectoring Control sprawia, że auto lepiej się prowadzi, łatwiej pokonuje zakręty, dodatkowo łatwiej nam utrzymać auto na właściwym pasie. A wszystko to przy mniejszej ilości ruchów kierownicą.

 

Jak działa System G-Vectoring Control? Można go porównać z systemem jazdy kierowców rajdowych, gdzie podczas hamowania ciężar auta przenoszony jest na przednie koła. Odpowiednie wykorzystanie tego momentu  pozwala lepiej pokonać zakręt.Mazda zautomatyzowała ten proces, na podstawie ruchów kierownicą. Jeśli kierowca wykonuje ruch kierownicą, moc generowana przez silnik zostaje niezauważalnie zmniejszona w celu dociążenia przednich kół. Dzięki temu układ kierowniczy reaguje w sposób bardziej bezpośredni oraz co ważne -przewidywalny. Choć zmiana ta jest bardzo subtelna, pozwala pozwala kierowcy podświadomie przewidzieć sposób, w jaki samochód zachowa się w zakręcie.

 

Prowadząc Samochód wyposażony w GVC, czujesz się pewniej, lepiej kontrolujesz sytuację, a jazda staje się jeszcze przyjemniejsza!