Ponadczasowy design – emocje, dynamika i minimalizm

18 Kwiecień 2019  /  Dodany przez

Wspólny mianownik dla całej marki.

Wygląd Mazdy zawsze był intrygujący i doskonale przemyślany. Każdy model opowiada inną historię, która jednak zaczyna się w jednym, wspólnym dla wszystkich, punkcie.

Wspólnym mianownikiem jest filozofia projektowa Mazdy. „KODO Dusza Ruchu”, bo tak właśnie się nazywa, zawiera w sobie przepis na cudowny pierwiastek, który sprawia, że stylistyka każdej Mazdy zachwyca i zachowuje świeżość przez długie lata.

Tuż po ściśle określonych zasadach, kolejnym niezwykłym czynnikiem jest człowiek. Stylistyka Mazdy nigdy nie była i nie będzie dziełem maszyny, algorytmu, czy robota. Każda bryła powstaje na bazie wysokiej wrażliwości na piękno, wyczuciu charakterystycznej estetyki i dziesiątkom lat doświadczeń.

Pierwiastek ludzki.

Mistrzowie Mazdy poświęcają dziesiątki lat na doskonalenie swoich umiejętności. W tym czasie uczą się mistrzowskiego, rzemieślniczego fachu oraz wrażliwości na charakterystyczną dla każdej Mazdy stylistykę. Tylko ktoś, kto doskonale rozumie idee przyświecającą filozofii „KODO Dusza Ruchu” jest w stanie zaprojektować i wykonać model, który zachowa tradycję marki, jednocześnie otwierając się na nowoczesność.

Tworząc bryłę nowego modelu, projektanci przykładają wagę do każdego, nawet najmniejszego i najdrobniejszego szczegółu. Wszystkie elementy muszą tworzyć dokładnie przemyślaną spójną całość, zgodną z główną filozofią.

Nowa-stara stylistyka.

Integralność projektu z  „KODO Dusza Ruchu” sprawia, że każdy model Mazdy ma bryłę pełną dynamiki, świetnie grającą światłem. Te kształty są ponadczasowe i zachowują świeżość przez długie lata.

Należy zwrócić uwagę na to, że stylistyka Mazdy jest spójna od dekad. Widać bezpośrednie korelacje nowych modeli ze starszymi. Czy to źle? Wręcz przeciwnie!

Spoglądając na Mazdę, można od razu stwierdzić, że to ta, a nie inna marka. Nie sposób pomylić jej z żadną inną! Unikatowa, zawsze świeża i pełna dynamiki konstrukcja jest niepowtarzalna. Nadwozia wykonane zgodnie z przewodnią filozofią Mazdy, zawsze emanują charakterem, odwagą i drapieżnością.

Zobacz, co o designie nowej Mazdy 3 sądzi Zachar z redakcji AutoCentrum.pl. Obejrzyj pełny test nowego auta!

Japoński nurt w Europie

Mazda jest w stu procentach japońska. Widać to doskonale w technice wykonania i wyznawanych przez markę wartościach. Świetna jakość wykonania w każdym segmencie, dbałość o najdrobniejsze detale, innowacje i bezawaryjność technologii. To cechy, które zaskakują, o ile nie szokują, wielu Europejczyków.

Wnętrza projektowane przez japońskich mistrzów są szlachetnie minimalistyczne, a jednocześnie w pełni funkcjonalne, doskonale przemyślane i idealnie dopasowane do kierowcy oraz pasażerów.

Stylistyka oparta o tradycyjne wartości Mazdy zawsze zapewnia maksymalny komfort dla kierowcy. Pozwala skupić się na tym, co w samochodzie najważniejsze, czyli jeździe. Kierowca nie jest przytłoczony nadmiarem zbędnych dodatków, a jednocześnie doskonale wie, że w każdej chwili jest w stanie natychmiast otrzymać to, czego potrzebuje.

Podobnymi wrażeniami dzieli się Krzysztof Hołowczyc. Zobacz sam, co ma do powiedzenia na temat designu i wyposażenia.