Pakiet zaawansowanych systemów i-ACTIVSENSE -Twoje dodatkowe zmysły, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort każdej podróży.

13 Lipiec 2018  /  Dodany przez

Czy zastanawialiście się kiedyś jak sprawić, aby podróż samochodem dawała jak największą radość z jazdy? Naszym zdaniem bardzo ważne jest, żeby czuć się bezpiecznie, mieć zaufanie do samochodu, który pomoże nam w niebezpiecznej sytuacji. Często zareaguje nawet szybciej od człowieka. Daje to kierowcy poczucie wsparcia i pozwala cieszyć się każdym przejechanym kilometrem.

System bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE zapewnia nam właśnie ochronę przed zagrożeniami, które nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Bez względu na to, czy tkwimy w korku, czy mkniemy po pustej autostradzie. Wszystkie zaprojektowane przez Mazdę systemy pracują w sposób niezauważalny, pozwalając na czerpanie niczym niezmąconej radości z prowadzenia samochodu.

Na system bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE składają się:

ADAPTACYJNY UKŁAD UTRZYMYWANIA STAŁEJ PRĘDKOŚCI (AKTYWNY TEMPOMAT)MRCC )

Dba on o automatyczne utrzymywanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Korzysta z czujnika radarowego wykorzystującego fale milimetrowe, który znajduje się w przedniej kracie wlotu powietrza. Czujnik ten kontroluje odległość od poprzedzającego pojazdu i różnicę prędkości w stosunku do niego oraz pozwala na dostosowanie prędkości tak, by stale zachowywać bezpieczny odstęp. System MRCC znacznie odciąża kierowcę podczas długich podróży, pozwalając mu skupić się na prowadzeniu.

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH

Dzięki niemu widzisz ważne znaki drogowe nawet wtedy, gdy zdarzy Ci się je przeoczyć. Wyświetla je bezpośrednio na przedniej szybie więc nie musisz rozglądać się i odrywać wzroku od tego, co dzieje się na drodze, przez co możesz pełniej skoncentrować się na przyjemności prowadzenia.

SYSTEM WSPOMAGAJĄCY UTRZYMANIE POJAZDU W PASIE RUCHU i SYSTEM OSTRZEGANIA O NIEZAMIERZONEJ ZMIANIE PASA RUCHU.

System ten ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu śledzi znaki poziome na drodze i subtelnymi drganiami ostrzega Cię, gdy samochód w sposób niezamierzony zacznie zbaczać z wybranego pasa drogi. W razie konieczności, system wspomagający utrzymanie pojazdu w pasie ruchu skoryguje skręt kół, bezpiecznie sprowadzając samochód na środek wybranego pasa ruchu. To idealne rozwiązanie podczas jazdy po długich, prostych odcinkach dróg i autostrad, ponieważ pomaga skoncentrować się na sytuacji przed samochodem. Każde włączenie kierunkowskazu w celu zmiany pasa ruchu i każde przyspieszenie jest sygnałem, że funkcja ostrzegania ma pozostać wyłączona.

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA WIDZENIA KIEROWCY

Kiedy masz zamiar zmienić pas ruchu, system monitorowania martwego pola widzenia wykorzystuje czujniki radarowe, które umożliwiają rejestrowanie tego, czego nie jesteś w stanie widzieć. Urządzenie ostrzega o zbliżaniu się z tyłu innego pojazdu, który może znaleźć się w Twoim martwym polu widzenia. Jeżeli w takiej sytuacji zasygnalizujesz zamiar zmiany pasa ruchu, system zareaguje na pojawienie się innego pojazdu w pobliżu, dźwiękiem ostrzegawczym oraz migającym ostrzeżeniem w lusterku bocznym. System ten daje większe poczucie pewności i zmniejsza stres towarzyszące prowadzeniu w mieście.

SMART CITY – INTELIGENTNE WSPOMAGANIE HAMULCÓW

W niebezpiecznych sytuacjach na drodze najważniejsza jest szybka reakcja. Układ inteligentnego wspomagania hamowania wykorzystuje czujniki, które nieustannie monitorują różnice prędkości pomiędzy Twoja Mazdą a przeszkodą znajdująca się z przodu i czuwają nad zachowaniem bezpiecznej odległości. Jeżeli podjedziesz niebezpiecznie blisko, urządzenie przygotuje hamulce do błyskawicznego hamowania. A jeżeli zajdzie taka potrzeba w sytuacji nagłej, hamowanie nastąpi w sposób automatyczny.

SYSTEM MONITOROWANIA RUCHU POPRZECZNEGO PRZY COFANIU

Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, co dzieje się dookoła pojazdu. Odpowiednie czujniki śledzą nie tylko to, co dzieje się przez i za samochodem. Wiadomo, że nie zawsze jesteś w stanie widzieć wszystko podczas manewru cofania, nasz system monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu ostrzega Cię o zbliżaniu się ruchomych obiektów z obu stron samochodu. System emituje dźwięk ostrzegawczy oraz migający sygnał ostrzegawczy w lusterku bocznym. Urządzenie idealnie sprawdza się podczas wycofywania się z miejsca parkingowego lub wyjeżdżania tyłem z podjazdu. System reaguje także na pieszych i rowerzystów, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

ADAPTACYJNE DIODOWE ŚWIATŁA PRZEDNIE

Konstrukcja najnowszej generacji przednich reflektorów diodowych Mazdy obejmuje 12 oddzielnych segmentów LED. Reflektory automatycznie zmniejszają intensywność świecenia w chwili pojawienia się innego pojazdu lub zbliżenia się do innego pojazdu jadącego z przodu, co chroni przed oślepianiem innych kierowców. Wyłączeniu ulegają tylko te światła, które znajdują się na linii wzroku innych użytkowników drogi, co zapewnia znacznie lepsze widzenie niż w przypadku przełączania na tradycyjne światła mijania. Podczas jazdy na autostradzie, światła samoczynnie zwiększają intensywność świecenia, oświetlając dłuższy odcinek przed samochodem. Nowatorska konstrukcja dodatkowo umożliwia szybsze wykrywania obecności pieszych, a także poprawę widoczności podczas pokonywania zakrętów. Dzięki temu jazda w nocy staje się bezpieczniejsza i mniej męcząca.