Mazda RX-Vision bezkonkurencyjna

24 Czerwiec 2016  /  Dodany przez

Mazda RX-Vision właśnie zdobyła nową nagrodę: Car Design Award 2016. To kolejne trofeum zdobyte przez ten model – o tym, że na początku 2016 r. wygrał on nagrodę dla najpiękniejszego samochodu roku, pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów. Wygląda na to, że RX-Vision jest bezkonkurencyjny!

Konkurs Car Design Award został zorganizowany w czerwcu tego roku po dziewiętnastoletniej przerwie. Po raz pierwszy odbył się on w 1984 r. z inicjatywy magazynu Auto & Design. Zgodnie z zamysłem jego twórców, nagrody przyznawane w konkursie miały być Oscarami branży motoryzacyjnej. Odbywał się on do 1997, a w tym roku powrócono do organizacji tego wydarzenia. Do konkursu wprowadzono wiele zmian, ale jego misja pozostała ta sama: nagradzanie projektantów, którzy przyczynili się do ewolucji stylu projektowania samochodów.

Mazda RX-Vision otrzymała nagrodę Car Design Award w kategorii samochodów koncepcyjnych w czasie Salonu Samochodowego w Turynie. Nagrodę przyjął Kevin Rice (na zdjęciu po lewej stronie), główny projektant Mazdy w Europie. W czasie przemówienia wyraził on radość z tego, że projekty Mazdy otrzymują nagrody za wzornictwo i za technologię, dzięki której samochody Mazdy łączą doskonałe osiągi z fantastycznym wyglądem.
jazda próbna

 

Model RX-Vision musiał zmierzyć się z najlepszymi markami z całego świata. Jury konkursu składające się z redaktorów i przedstawicieli znanych magazynów motoryzacyjnych oceniło jednak, że inspirowane filozofią projektową KODO – Dusza ruchu opływowe kształty RX-Vision, które nadają samochodowi sportowego charakteru, pozostawiają konkurencję w tyle.

Gratulujemy projektantom Mazdy – i czekamy na nowe projekty, bo wiemy, że nie powiedzieli oni jeszcze ostatniego słowa!