Mazda MX-5

Najlepszy wśród kabrioletów

Nie sposób nie zauważyć licznych udoskonaleń wprowadzonych w nowej Maździe MX-5. Dynamiczna jazda, stylistyka, jakość wykonania, wygoda i niezawodność – wszystko zostało ulepszone.

Mazda MX-5

Roadster numer jeden na świecie idzie o krok dalej.

Kabriolety cenione są za niezwykłe odczucia, które budzą – ekscytującą jedność kierowcy, samochodu i drogi. Mazda MX-5 wkroczyła w 2009 rok gruntownie odmieniona.

Wszystkie kabriolety Mazda MX-5 mają jednak coś wspólnego: zapewniają niezrównaną radość jazdy.

Odkryj zalety Mazdy MX-5

Do chwili pojawienia się na rynku pierwszej Mazdy MX-5 nikt nie słyszał o pochodzącym z czasów samurajów Japońskim terminie Jinba Ittai.

Tymczasem określenie to, wyrażające intuicyjną więź między koniem i jeźdźcem, doskonale opisuje charakter doznania, jakim jest jazda kabrioletem Mazdą MX-5.

 

Niezrównana przyjemność

W ewolucyjnym rozwoju Mazdy MX-5 bardziej niż poprawa osiągów auta liczy się dążenie do zapewnienia intymnego odczucia “jedności samochodu i kierowcy”. To właśnie w nim kryje się źródło radości, jaką daje jazda roadsterem.

Najnowsze udoskonalenia techniczne koncentrują się na poprawie dynamiki i liniowości osiągów, co jest odczuwalne w postaci większej zwinności auta. Dzięki zmienionym nastawom zawieszenia pokonywanie zakrętów dostarcza jeszcze więcej przyjemności, a lepsze właściwości aerodynamiczne wpływają korzystnie na zużycie paliwa, jakość prowadzenia i wygląd samochodu.

Zastosowanie nowej metody obróbki wału korbowego i sprężyn zaworów 2-litrowego silnika współpracującego z sześcio- lub pięciobiegową ręczną skrzynią biegów umożliwiło zwiększenie maksymalnej prędkości obrotowej o 500 obr/min. Możesz więc ciszyć się jeszcze bardziej porywającą jazdą.

Pozytywne wrażenia potęguje bardziej sportowy dźwięk silnika we wszystkich modelach. W modelu z 2-litrową jednostką napędową i sześciobiegową ręczną skrzynią biegów zastosowano indukcyjny korektor dźwięku, który sprawia, że podczas przyspieszania silnik brzmi bardziej agresywnie.

 

Bezpieczeństwo na każdym zakręcie

Prowadząc tak ekscytujący samochód dobrze jest wiedzieć, że odpowiednio zadbano również o kwestie bezpieczeństwa.

Sztywna struktura nadwozia, wzmocnione słupki i optymalnie rozmieszczone poduszki powietrzne zapewniają kompleksową ochronę w przypadku zderzenia. Dzięki doskonałej widoczności i zaawansowanej technologii kierowca ma więcej czasu na uniknięcie kolizji.

Wszystkie wersje są standardowo wyposażone w układ dynamicznej kontroli stabilności DSC oraz elektroniczny układ kontroli trakcji TCS. Pozwala to kierowcy zachować większą kontrolę nad pojazdem i poczucie pewności w chwilach, gdy go najbardziej potrzebuje.

W rzeczywistości, dzięki przemyślanemu rozmieszczeniu elementów kokpitu, praktycznie nigdy nie trzeba odrywać wzroku od drogi. Telefoniczny zestaw głośnomówiący Bluetooth, dostępny w wersji Sport, pozwala kontaktować się ze światem bez przerywania jazdy.

Na wyposażenie zabezpieczające przed kradzieżą składają się: dostępny w standardzie immobilizer oraz zdalnie sterowany centralny zamek. Stała, wszechstronna ochrona – dla Ciebie i Twojego samochodu.

 

Zestawienie podstawowych parametrów technicznych

MAZDA MX-5 – SILNIKI BENZYNOWE 1.8 MZR
126KM 5MT
2.0 MZR
160KM 6MT
Osiągi
Maksymalna moc (kW(KM)/obr./min.) 93(126)/6500 118(160)/7000
Maks. moment obrotowy (Nm/obr./min.) 167/4500 188/5000
Średnie zużycie paliwa (l/100km) 7,1 7,8
Emisja CO2 (g/km) 167 181
Przyśpieszenie 0-100 km/h (sek) 9,9 7,9
Prędkość masymalna (km/h) 194 218
Wymiary zewnętrzne
Długość całkowita (mm) 4020 4020
Szerokość całkowita (mm) 1720 1720
Wysokość całkowita (mm) 1245 1245
Rozstaw osi (mm) 2330 2330
Wymiary wewnętrzne
Przestrzeń bagażowa (l) 150 150

 

Zestawienie cen

WERSJA SKRZYNIA
BIEGÓW
SUGEROWANA
CENA BRUTTO*
SUGEROWANY
RABAT**
SUGEROWANA
CENA BRUTTO PO
RABACIE*
1.5 131KM SkyENERGY 6MT 89 900,00 zł – zł 89 900,00 zl
2.0 160KM SkyENERGY 6MT 96 900,00 zł – zł 96 900,00 zl
2.0 160KM SkyPASSION 6MT 103 900,00 zł – zł 103 900,00 zl
2.0 160KM i-ELOOP SkyFREEDOM 6MT 113 900,00 zł – zł 113 900,00 zl

Dopłata za lakier metaliczny – 2 000,00 PLN

Dopłata za lakier metaliczny trójwarstwowy Soul Red – 2 600,00 PLN

Dopłata za system nawigacji Mazda – 2 100,00 PLN

Cennik obowiązuje od 2 stycznia 2016 i dotyczy roku produkcji 2016.

Informacje o działaniach dotyczących odzysku i recyklingu samochodów wycofanych z eksploatacji znajdują się tutaj.

*Cena sugerowana brutto ma charakter niewiążącej rekomendacji.
**Rabat sugerowany ma charakter niewiążącej rekomendacji.

Cennik w formacie pdf >>


Najważniejsze cechy

Odkryj, co czyni ten samochód przełomowym

STYLISTYKA KODO

STYLISTYKA KODO

„KODO-Dusza ruchu” to filozofia projektowa. Inspiruje nas dynamika podrywającego się do biegu geparda i energia, z jaką wystrzelona z łuku strzała mknie do celu. Płynne linie, muskularne nadwozie, nisko pochylona kabina - Mazda wygląda, jakby zrywała się do skoku, nawet gdy stoi. Zobacz, jak język projektowania KODO przekłada się na wyjątkową jakość jazdy, szybkość reakcji i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

TECHNOLOGIA SKYACTIV

TECHNOLOGIA SKYACTIV

Po co przerabiać stare projekty gdy można stworzyć coś zupełnie nowego? Przełomowa technologia SKYACTIV oznaczała przeprojektowanie każdego elementu samochodu. Efekt? Niezrównane połączenie doznań z jazdy i niespotykanie niskiego zużycia paliwa oraz emisji CO2. A także: najwyższy na  świecie stopień sprężania, szybsza redukcja biegów, wytrzymała karoseria i lekka konstrukcja. Technologia SKYACTIV to oszczędność i osiągi jednocześnie!

MZD CONNECT

MZD CONNECT

Dzięki MZD Connect, czyli systemowi łączności z urządzeniami przenośnymi, możesz swobodnie i bezpiecznie korzystać z dostępu do sieci - nawet w czasie jazdy. Chcesz słuchać muzyki, uruchomić nawigację albo podzielić się wrażeniami z podróży na Twitterze czy Facebooku? Żaden problem! Jest to możliwe dzięki 7-calowemu ekranowi dotykowemu oraz systemowi sterowania HMI umieszczonemu między przednimi siedzeniami.

I-ACTIVSENSE

I-ACTIVSENSE

By dbać o twoje bezpieczeństwo stworzyliśmy pakiet aktywnych systemów bezpieczeństwa: i-ACTIVSENSE. Dzięki niemu będziesz się czuć pewnie zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradzie. Pakiet zawiera m.in. Driver Alert, wykrywający zmęczenie kierowcy, Smart City Brake Support rozpoczynający hamowanie jeśli jest ryzyko najechania na sąsiednie auto, czy system adaptacyjnych świateł diodowych zapewniający doskonałą widoczność w nocy.

SKRZYNIA SKYACTV-DRIVE

SKRZYNIA SKYACTV-DRIVE

Jednym z filarów technologii SKYACTIV jest skrzynia SKYACTIV-drive. Pod tą nazwą kryje się komfortowa automatyczna skrzynia biegów, która niezwykle szybko redukuje biegi, dopasowuje je do obrotów silnika i pozwala na zmniejszenie spalania o całe 7% w porównaniu do dotychczasowych rozwiązań stosowanych przez firmę Mazda. Dzięki niej możesz jednocześnie cieszyć się jazdą i dbać o środowisko!

WYŚWIETLACZ HEAD-UP

WYŚWIETLACZ HEAD-UP

Korzystaj z mocy Mazdy, ciesz się jazdą i niczego się nie obawiaj! Dzięki wyświetlaczowi typu Head-up możesz kontrolować wskazania prędkościomierza i obrotomierza bez odrywania wzroku od drogi. Zerkając na tradycyjne wskaźniki ryzykujesz dekoncentrację i wypadek. Mazda jednak dba o twoje bezpieczeństwo - teraz wszystkie informacje zostaną wyświetlone na szybie, tuż przed twoimi oczami. Szerokiej drogi!