Mazda już od 8 lat na polskich drogach

29 Lipiec 2016  /  Dodany przez

W czerwcu minęło osiem lat od pierwszego pojawienia się samochodów marki Mazda na polskim rynku. Od czerwca 2008 roku na polskie drogi wyjechało ponad 40 000 samochodów wyprodukowanych przez tę japońską markę.

 

Chociaż Mazda weszła na polski rynek stosunkowo późno, to Polska bardzo szybko stała się jednym z czołowych europejskich rynków zakupowych. W rankingach sprzedaży Polska znajduje się obecnie na piątym miejscu, za Niemcami, Wielką Brytanią, Hiszpanią oraz Włochami. Jest to dowód na to, że Mazda naprawdę zrobiła nad Wisłą furorę. Wśród wszystkich dostępnych na rynku modeli największą popularnością cieszą się Mazda 6 (13 625 egzemplarzy), Mazda 3 (12 427 aut) i Mazda CX-5 (6 565). Co ciekawa, Mazda 6 cieszy się u nas taką popularnością, że w statystykach sprzedaży marki w Europie zajmujemy obecnie trzecie miejsce.

 

Mazda konsekwentnie podwyższa swoją pozycję w rankingach marek samochodowych w Polsce. Gdy japoński producent stawiał w 2008 pierwsze kroki, Mazda znajdowała się na 23 miejscu, dzisiaj jest już na jedenastym. Można więc śmiało powiedzieć, że marka odniosła ogromny sukces

jazda próbna
Zwiększa się również ilość punktów sprzedaży. W 2008 r. działało 11 autoryzowanych punktów dealerskich i 17 autoryzowanych stacji obsługi (ASO), a dziś sieć obejmuje aż 31 punktów dealerskich i 13 ASO. Z naszej strony serdecznie zapraszamy do naszych autoryzowanych salonów Matsuoka Motor w Kielcach, Łodzi i Lublinie, które oferują szeroki wybór modeli samochodów marki Mazda, autoryzowany serwis oraz najwyższą jakość obsługi.