Mazda w duchu „Slow”

20 Wrzesień 2016  /  Dodany przez

Zdobywająca coraz większą popularność w Polsce filozofia „slow life” weszła już we wszystkie dziedziny życia. Obejmuje ona zarówno jedzenie, jak i zainteresowania, stosunek do mody i spędzanie czasu wolnego. Wkroczyła ona również na polskie drogi.

„Slow driving” to podróż bez ściśle określonej trasy i zaplanowanego celu, odbywana dla samej przyjemności podróżowania. Zamiast pędzić przed siebie i skupiać się na dotarciu do celu, jedziemy powoli, bocznymi drogami i odkrywamy nowe, ciekawe trasy. Zgodnie z filozofią slow drivingu jazda samochodem nie jest środkiem do osiągnięcia celu, a celem samym w sobie. Pozwala ona na cieszenie się pięknymi widokami i bliskością natury. Nic nas nie pospiesza, więc jeśli tylko zechcemy, możemy zatrzymać się w miejscu, które nam się spodoba, zjeść lokalne specjały w miejscowej restauracji czy urządzić piknik na środku pola.

Slow driving pozwala nie tylko na odkrycie nowych miejsc, ale również na prawdziwy relaks po ciężkim tygodniu pracy i zatrzymanie się na chwilę w biegu codziennego życia.

Mazda doskonale wie, jak ważne jest czerpanie przyjemności z podróżowania samochodem. Stąd też wziął się pomysł na przedsięwzięcie Slow Road, kontynuację projektu #pięknedrogi, który pokazywał najpiękniejsze polskie trasy.

Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Motor Poland, wyjaśnia, że celem przedsięwzięcia Slow Road jest wytyczenie niebanalnych tras, na których znajdują się wartościowe, ciekawe miejsca, które można uznać za zgodne z ideą „slow”.

Ważnym elementem projektu są Punkty Slow, czyli klimatyczne i mało znane miejsca, które realizują założenia filozofii „slow”. Punkty te podzielone są na trzy kategorie: miejsca noclegowe (pod uwagę będzie brana ich jakość, estetyka, oryginalność, a także ekologia), kulinaria (tj. produkty regionalne i lokale gastronomiczne) oraz atrakcje (miejsca przyjazne dla środowiska i związane z ważnymi dla danego regionu wartościami).

Celem akcji Slow Road jest promocja dobrych nawyków i filozofii podróżowania w stylu slow: jak najczęstszego uciekania z miasta, zdrowego odżywiania, poznawania lokalnych tradycji, relaksu z dala od wielkomiejskiego hałasu i, przede wszystkim, poszukiwania nowych, ciekawych miejsc znajdujących się z dala od zatłoczonych dróg. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na tematem projektu, odwiedź fanpage na portalu Facebook.

 

jazda próbna

 

Jeśli i Ty i chcesz spróbować slow drivingu w praktyce, nic prostszego: wsiądź do samochodu i… po prostu rusz przed siebie. A jeśli chcesz naprawdę realizować filozofię slow, powinieneś spróbować podróży jednym z samochodów Mazdy. Mazda zapewnia bowiem nie tylko bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale również niskie zużycie paliwa, minimalną emisję spalin i prawdziwą radość z jazdy. Wszystko, czego potrzebujesz, żeby być naprawdę slow!

Zapraszamy do salonów Mazda w Łodzi, Lublinie i Kielcach.

 

 

Źródło: Mazda