MAZDA CX-5 BEZPIECZEŃSTWO

16 Lipiec 2019  /  Dodany przez

W Maździe CX-5 połączono zestaw zaawansowanych technologii aktywnego bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE z innowacyjną koncepcją biernej ochrony pasażerów i pieszych.

  • W standardowym wyposażeniu poduszki przednie i boczne oraz kurtyny powietrzne.
  • Wzmocnione oparcie tylnej kanapy, chroniące przed wpadnięciem bagażu do przestrzeni pasażerskiej.
  • Duża przednia strefa zgniotu pomaga pochłonąć energię kolizji i skierować ją z daleka od kabiny.
  • Nowa konstrukcja siedziska fotela, oparcia i podłokietnika minimalizująca ryzyko obrażeń.
  • Mocna, ciągła struktura zmniejszająca odkształcenia przedziału pasażerskiego i zagrożenie obrażeniami przy bocznym zderzeniu, sterując rozpraszaniem energii uderzenia.
  • Wzmocniona tylna część płyty podłogowej i zderzak lepiej pochłaniają uderzenia.
  • Wzmocnione profile progów pomagają zapobiegać wnikaniu przednich kół do kabiny przy niecentralnym zderzeniu czołowym.
  • Sztywne, ale lekkie nadwozie SKYACTIV jest bezpieczniejsze z każdej strony dzięki wykonaniu z materiałów o większej wytrzymałości, prostym i ciągłym elementom struktury ramy oraz jej wzmocnieniu.

I-ACTIVSENSE — AKTYWNE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

BSM

Wykrywa samochody w tzw. martwym polu lub zbliżające się z tyłu po obu stronach pojazdu i ostrzega kierowcę o zagrożeniu.

 

RCTA

System monitorowania ruchu poprzecznego przy cofaniu ułatwi wyjazd tyłem z ciasnego miejsca parkingowego, ostrzegając o pojazdach nadjeżdżających na drodze poprzecznej.

 

A-SCBS

System wspomagający hamowanie, zmniejszający ryzyko kolizji w ruchu miejskim. Samochód sam zahamuje za Ciebie przy prędkości do 80 km/h, zmniejszając skutki zderzenia lub też całkowicie mu zapobiegając przy niższych prędkościach.

 

LAS

Wspomaga utrzymanie pojazdu na aktualnym pasie ruchu poprzez sugerowanie kierowcy kierunku obrotu koła kierownicy w celu dokonania niezbędnej korekty toru jazdy.

 

TSR
System rozpoznawania znaków drogowych korzysta z kamery przedniej monitorującej drogę przed pojazdem oraz oprogramowania, które automatycznie wykrywa znaki ograniczenia prędkości oraz zakazu wjazdu.

 

ALH

Wykrywa pojazd jadący z naprzeciwka lub jadący w tym samym kierunku i automatycznie koryguje obszar oświetlany przez światła drogowe (długie), co pozwala zachować daleki zasięg oświetlenia drogi i pobocza bez oślepiania innych kierowców