Druga nagroda dla MAZDA VISION COUPE, modelu który wskazuje przyszłą drogę ewolucji projektowania Mazdy!

9 Marzec 2018  /  Dodany przez

Mazda VISION COUPE zdobyła tytuł “Samochodu Koncepcyjnego Roku” podczas 11-tej Genewskiej Nocy Designuktóra odbyła się 6 marca pierwszego dnia Salonu Samochodowego w Genewie.

Grono 18 autorytetów, którzy wybrali VISION COUPE, skupia znakomite indywidualności dyrektorów designu światowych producentów samochodów. To kolejny zaszczyt dla zachwycającego konceptu Mazdy, który w ubiegłym miesiącu został uznany za „Najpiękniejszy Samochód Koncepcyjny Roku” podczas Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego 2018 w Paryżu.   

 

Jesteśmy zachwyceni, że po uznaniu w Paryżu, VISION COUPE został ponownie uhonorowany światową nagrodą za design. Zaszczytem jest uznanie czołowych światowych projektantów samochodów dla modelu koncepcyjnego, który wyraża esencję japońskiej estetyki” – podkreśla Ikuo Maeda, Dyrektor Wykonawczy Mazdy odpowiedzialny za design i styl marki. „Stylistyka modelu koncepcyjnego będzie miała zauważalny wpływ na nowe generacje samochodów Mazdy.”

Zaprezentowana po raz pierwszy w 2017 roku podczas Salonu Samochodowego w Tokio, VISION COUPE reprezentuje ewolucyjny etap stylistyki projektowania Mazdy KODO – Dusza Ruchu, której ekspresja witalności i dynamizmu zmierza w kierunku powściągliwej japońskiej estetyki.  Opływowa i zwodniczo prosta bryła modelu koncepcyjnego uformowana niczym „jednym ruchem” jest wyrazem elegancji i jakości.